Jesteśmy XyloMatrix

Dowiedz się więcej o naszej firmie i naszym zespole

Kim jesteśmy?

Jesteśmy w pełni polską firmą z rodzimym kapitałem, zlokalizowaną w sercu Wielkopolski. Naszą główną misją jest dbałość o środowisko naturalne oraz zdrowie i komfort naszych klientów. Specjalizujemy się w produkcji opakowań cateringowych wytworzonych z ekologicznych włókien celulozowych najwyższej jakości a nasze innowacyjne technologie pozwalają na wytwarzanie produktów o barierowości wobec wody i tłuszczów. Dzięki temu, nasze opakowania są nie tylko bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt, ale także w pełni biodegradowalne i kompostowalne.

W dalszym ciągu rozwijamy naszą działalność, kładąc nacisk na innowacyjność i zrównoważony rozwój. Współpracujemy z wiodącymi ośrodkami badawczymi i technologicznymi, aby nasze produkty były nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również odpowiadały na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy nieustannie pracują nad doskonaleniem procesów produkcyjnych i poszerzaniem oferty o nowe, innowacyjne rozwiązania. Dążymy do tego, aby nasze opakowania cateringowe były synonimem jakości, funkcjonalności i ekologicznej odpowiedzialności, co czyni nas liderem w branży opakowań ekologicznych.

Projekt XyloMatrix

Celem projektu było przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych nad technologią XyloMatrix, obejmującą proces wytwarzania biodegradowalnych wyrobów jednorazowego użytku. Nowy proces wykorzystuje odpady surowcowe w postaci płyt pilśniowych (MDF, HDF). Proces produkcji opakowań obejmuje rafinację surowca odpadowego i metodę termoformowania i funkcjonalizowaniu materiału.

Mamy certyfikat FSC

Wytwarzane przez nas produkty uzyskały certyfikat FSC, jesteśmy również w trakcie prac nad uzyskaniem certyfikatu BRC. Opakowania XyloMatrix przeszły badania w akredytowanym laboratorium a nasze własne zaplecze badawczo-rozwojowe pozwala nam stale rozwijać opracowaną technologię.

Ludzie, którzy za tym stoją

Zespół XyloMatrix to połączenie przedsiębiorców i naukowców z pasją do ekologii i innowacyjności. Naszym celem jest tworzenie produktów przyjaznych dla środowiska, które odpowiadają na współczesne wyzwania ekologiczne. Dzięki zaangażowaniu całej załogi, jesteśmy w stanie oferować biodegradowalne opakowania cateringowe, podkreślając naszą troskę o środowisko naturalne oraz zdrowie i komfort życia naszych klientów.

Jesteśmy przykładem spotkania „świata nauki i biznesu”

Sławomir Świtała

Przedsiębiorca i manager z przeszło 25-letnim doświadczeniem w prowadzeniu i rozwoju firm w branży budowlanej, energetycznej i związanej z ekologią.

prof. dr hab. Bartłomiej Mazela

Naukowiec i innowator z 25-letnim doświadczeniem w prowadzeniu prac B+R i wdrażaniu IP do praktyki przemysłowej. Współautor licznych publikacji i zgłoszeń patentowych w obszarze wykorzystania surowców lignocelulozowych i wytwarzania nowych materiałów na bazie biopolimerów.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Wyślij nam swoje CV i napisz jakie stanowisko Cię interesuje, a my odezwiemy się do Ciebie.