Nasze produkty
W ofercie mamy aktualnie 15 opakowań gastronomicznych wytworzonych na bazie włókien celulozowych. Nasza technologia zapewnia produktom barierę dla wody i tłuszczu i pozwala na pełną biodegradowalność. Opakowania zostały przetestowane w akredytowanym laboratorium badawczym J.S. Hamilton.
Opakowania zamykane
Opakowania otwarte
Nasza historia
Jesteśmy firmą, dla której elementem misji jest dbałość o środowisko naturalne oraz zdrowie i komfort naszego życia. Produkujemy opakowania cateringowe 3D z włókien celulozowych co sprawia, że są one w pełni biodegradowalne i kompostowalne. W 2021 roku podjęliśmy współpracę z naukowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i uzyskaliśmy dofinansowanie na realizację projektu pt. „Opracowanie technologii XyloMatrix pozwalającej na wytwarzanie biodegradowalnych wyrobów jednorazowego użytku z odpadów lignocelulozowych”.
Mamy certyfikat FSC
Nasze osiągnięcia obejmują certyfikat FSC, a także prace nad uzyskaniem certyfikatu BRC. Ekologiczne opakowania do żywności XyloMatrix przeszły także badania w akredytowanym laboratorium, a własny dział Badań i Rozwoju pozwala w dalszym ciągu rozwijać technologię by jeszcze lepiej chronić naszą planetę.
Jesteśmy przykładem spotkania „świata nauki i biznesu”
Sławomir Świtała
Przedsiębiorca i manager z przeszło 30-letnim doświadczeniem w prowadzeniu i rozwoju firm w branży budowlanej, energetycznej i związanej z ekologią.
prof. dr hab. Bartłomiej Mazela
Naukowiec i innowator z 25-letnim doświadczeniem w prowadzenia prac B+R i wdrażaniu IP do praktyki przemysłowej. Współautor licznych publikacji i zgłoszeń patentowych w obszarze wykorzystania surowców lignocelulozowych i wytwarzania nowych materiałów na bazie biopolimerów.
Nasz eko projekt
W listopadzie 2021 rozpoczęliśmy realizację projektu "Opracowanie technologii XyloMatrix pozwalającej na wytwarzanie biodegradowalnych wyrobów jednorazowego użytku z odpadów lignocelulozowych". Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Działanie 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw” Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka Ścieżka 1/1.1.1/2021. Realizacja projektu zakończyła się w sierpniu 2023 roku. Celem projektu było wdrożenie innowacyjnej technologii przetwarzania odpadów lignocelulozowych w biodegradowalne produkty jednorazowego użytku. Korzyścią w procesie produkcyjnym było nie tylko obniżenie kosztów wkładu surowcowego, ale przede wszystkim możliwość zagospodarowania odpadów poprodukcyjnych bogatych w składniki polisacharydowe.